Till Nowak

Jest urodzonym w 1980 roku w Niemczech artystą i filmowcem, który obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie pracuje dla studiów filmowych oraz nad własnymi projektami. W 1999 roku założył swoje studio animacji frameboX i zdobył międzynarodową uwagę kilkoma nagradzanymi projektami, w tym krótkometrażowym filmem “The Centrifuge Brain Project”. W 2005 roku ukończył Media Design na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Moguncji. Jego prace otrzymały ponad 80 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak Annecy, Anima Mundi czy AFI Fest Hollywood.

Prace Tilla sięgają od projektów kulturalnych, takich jak jego instalacja artystyczna w Elbphilharmonie Hamburg czy współpraca z Axelem Ranischem przy operze Prokovieva “Die Liebe zu the three oranges”, aż po popkulturę w postaci współpracy z Deichkind, Katie Perry czy nagrodzonego Oscarem projektu do filmu Marvel Studio “Black Panther”.

Till jest również odpowiedzialny za kilka publicznych instalacji sztuki świetlnej w obiektach historycznych, takich jak Rendsburg High Bridge. Wykładał na temat swojej pracy w takich instytucjach jak Gnomon School of Visual Effects w Hollywood, na uniwersytetach w Korei, Niemczech i Australii, na konferencji 361° w Bombaju i NIFFF w Neuchatel, a jako członek jury pracował na wielu festiwalach filmowych. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, Niemieckiej Akademii Filmowej, ASIFA Hollywood oraz Art Directors Guild.

error: Content is protected !!

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej