Till Nowak

Jest urodzonym w 1980 roku w Niemczech artystą i filmowcem, który obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie pracuje dla studiów filmowych oraz nad własnymi projektami. W 1999 roku założył swoje studio animacji frameboX i zdobył międzynarodową uwagę kilkoma nagradzanymi projektami, w tym krótkometrażowym filmem “The Centrifuge Brain Project”. W 2005 roku ukończył Media Design na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Moguncji. Jego prace otrzymały ponad 80 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak Annecy, Anima Mundi czy AFI Fest Hollywood.

Prace Tilla sięgają od projektów kulturalnych, takich jak jego instalacja artystyczna w Elbphilharmonie Hamburg czy współpraca z Axelem Ranischem przy operze Prokovieva “Die Liebe zu the three oranges”, aż po popkulturę w postaci współpracy z Deichkind, Katie Perry czy nagrodzonego Oscarem projektu do filmu Marvel Studio “Black Panther”.

Till jest również odpowiedzialny za kilka publicznych instalacji sztuki świetlnej w obiektach historycznych, takich jak Rendsburg High Bridge. Wykładał na temat swojej pracy w takich instytucjach jak Gnomon School of Visual Effects w Hollywood, na uniwersytetach w Korei, Niemczech i Australii, na konferencji 361° w Bombaju i NIFFF w Neuchatel, a jako członek jury pracował na wielu festiwalach filmowych. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, Niemieckiej Akademii Filmowej, ASIFA Hollywood oraz Art Directors Guild.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej