“Medialogue” – to wspólny projekt artysty wizualnego Pavla Korbički oraz kompozytorki oraz improwizatorki Lucie Vítková (mieszkającą w Nowym Jorku). Architektura audiowizualnego dialogu tworzy sieć komunikacyjną Skype. Dialog artystki – dźwięk Vítkowej ze światłem Korbički – został zdekonstruowany w transmisji internetowej. Ta dekonstrukcja zmienia się w zależności od jakości połączenia, prędkości oraz liczby innych użytkowników. “Medialogue” to audiowizualna przestrzeń online, która stara się odkryć podstawowe zasady mowy artykułowanej.
Pavel Korbička (*1972) jest czeskim rzeźbiarzem i artystą wizualnym mieszkającym w Brnie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Pradze (1993 – 1998; Pracownia rzeźby – Przestrzeń – Instalacja prof. Stanislava Kolíbala i Pracownia Trendów Konceptualnych prof. Miloša Šejna). W 1995 roku reprezentował Czechy na “Projects for Young Artist – Germination IX” iw Delphi (GR). Od 1998 roku wykłada na Wydziale Sztuk Pięknych Politechniki w Brnie (Pracownia Rzeźby nr 2), gdzie w 2012 roku został profesorem nadzwyczajnym. W 2006 r. Uczestniczył w Międzynarodowym Sympozjum Rzeźbiarskim „Stahl Schwerin” ( DE), a w 2011 wziął udział w „Skyway Festival” w Toruniu (PL). W 2019 roku pracował w SCOPE Light Art Residency w Berlinie (DE). W 2020 roku otrzymał roczne stypendium twórcze Pollock – Krasner Fountation w Nowym Jorku (USA). Wystawia od 1993 r , samodzielnie od 1998 r zrealizował wiele wystaw autorskich, m.in .: Deflection (2019) w The Brno House of Arts (CZ); Przestrzeń ciała (2017) w Galerii Via Art w Pradze (CZ); Przestrzeń w przestrzeni (2017) w LAB 303 – Pośrednia Galeria Eksperymentalna w Katowicach (PL); czy Wydarzenie w przestrzeni (2014) Kunsthalle Košice (SK). Brał udział w wystawach zbiorowych m.in .: Toyama Glass Exhibition (2021) w Toyama Glass Art Museum (JP); Tydzień Szkła w Wenecji (2020) w Wenecji (IT); Pawilon 02 (2019) w GAD – Giudecca Art District w Wenecji (IT); NordArt (2018) w Büdelsdorf (DE); Szkło jako sztuka (2018) w Portheimka Glass Museum w Pradze (CZ); lub Labirinti di energia w Galerii Spazio Tadini w Mediolanie (IT). Stałe instalacje w przestrzeni publicznej: itp. Strukturyzacja przestrzeni (2019) w budynku SCOPE BLN w Berlinie (DE); Ślimak (2018) na klatce schodowej domu letniskowego Portheimka w Pradze (CZ); Fałszywy kąt (2008) w klatce schodowej Domu Lordów Kunštát w Brnie (CZ); lub Faza sfery w Międzynarodowym Parku Rzeźby w Wiligradzie (DE).
Lucie Vítková (*1985) jest kompozytorką, improwizatorką i performerką (akordeon, hichiriki, syntezator, głos i stepowanie) z Czech, mieszkającą w Nowym Jorku. Podczas studiów kompozytorskich w Akademii Muzycznej i Artystycznej im. Janáčka w Brnie (CZ) była stypendystką wizytującą w Królewskim Konserwatorium w Hadze (Holandia), Kalifornijskim Instytucie Sztuki w Walencji (USA), Universität der Künste w Berlin (D), Columbia University w Nowym Jorku (USA) i New York University. Jej kompozycje są skoncentrowane na sonifikacji (kompozycje oparte na modelach abstrakcyjnych wywodzących się z obiektów fizycznych), podczas gdy w swojej improwizacyjnej praktyce eksploruje charakterystykę dyskretnych przestrzeni pomiędzy dźwiękiem a ruchem. W swoich ostatnich pracach, jest zainteresowana społeczno -politycznymi aspektami muzyki w relacji do życia codziennego oraz ponownym wykorzystywaniem śmieci do budowy kostiumów dźwiękowych. W 2017 roku była nominowana do nagrody Herb Alpert Awards in Arts w kategorii Music, została zamówiona przez Roulette Intermedium w 2017 r., a w 2018 została rezydentem Roulette. Założyła dwa zespoły – NYC Constellation Ensemble (skupiający się na zachowaniach muzycznych ) i OPERA Ensemble (dla śpiewających instrumentalistów). Podczas rezydencji Mentor / Protégé 2017 w Tokio (JP) studiowała hichiriki u Hitomi Nakamury i była członkiem Columbia University Gagaku Ensemble. Jako akordeonistka współpracowała z nowojorskim TAK Ensemble, S.E.M. ensemble, String Noise, Du.0, Argento Ensemble, CU Raaga, Ghost Ensemble i Wet Ink. Vítková była również aktywna na scenie sztuk wizualnych i pracowała nad projektami z Pavelem Korbičką, Jolaną Havelkovą, Daliborem Chatrný i Morgan O’Hara.