Lukas Zerbst

Lukas Zerbst tworzy interwencje przestrzenne i instalacje site-specific w przestrzeni instytucjonalnej lub publicznej. Zmienia zastaną strukturę fizyczną, manipuluje elementami elektrycznymi lub artystycznie ingeruje w treści cyfrowe, na przykład poprzez występy z kamerą na żywo.

Zerbst postrzega architekturę jako sztuczną ramę, stworzoną głównie przez cel, w której toczy się codzienne życie. Z jednej strony architektura stanowi o pewności siebie, z jaką ludzie poruszają się w przestrzeni. Z drugiej strony, dyktuje ruchy w tych ramach. Zerbst w artystyczny sposób demaskuje te ambiwalentne momenty. Technologie, które znajdują odzwierciedlenie w architekturze i przedmiotach codziennego użytku i wydają się w pełni zaimplementowane w naszym życiu, zostają przez Zerbsta obrócone przeciwko sobie.

Jest on mistrzem Jenny Kropp (FORT) i Jean-François Guitona. W 2020 roku Zerbst znalazł się w Cité Internationale des Arts w Paryżu dzięki BBK-Bremen. Do jego nagród należą również Nagroda Kunstverein Hannover, GWK-Förderpreis 2018 oraz Bremer Förderpreis. W 2018 roku został nominowany do ArtePrize przez Delfina Foundation w Londynie. Jego projekty były wspierane między innymi przez Goethe-Institut, DAAD, Institut français i Kauno menininkų namai.

Zerbst mieszka i pracuje w Bremie, Hanowerze i Liechtensteinie.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej