Lin Yi-Chun

Yi-Chun Lin (ur. 1990) jest współczesną artystką mieszkającą i pracującą w Taipei na Tajwanie. W 2016 roku ukończyła studia MFA w zakresie sztuk pięknych w Goldsmiths, University of London. 

Jej badania i zainteresowania obejmują produkcję materiałów związanych z pamięcią, przestrzennością czasu, trwaniem i procesem w przestrzeni oraz relacją pomiędzy obiektem a dokumentacją. Jej obecna praktyka skupia się na łączeniu eksperymentalnych narracji pomiędzy literaturą i instalacją oraz ich organicznej interakcji ze społeczeństwem. 

Lin brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach i programach. Jej prace były prezentowane na wystawach zbiorowych w Jim Thompson Art Center, Bangkok; Satellite Exhibition of 2021 Asian Arts Biennial; Hong-gah Museum, Taipei; National Taiwan Museum of Fine Arts, Taichung, TW; Taipei Fine Arts Museum, Taipei, Prezentowała wystawy indywidualne i projekty na zamówienie w TheCube 7F, Taipei; Solid Art, Taipei; Ulaanbaatar International media art festival, Mongolia; 18th Street Arts Center, LA.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej