Lin Pei-Ying

Pei-Ying Lin (ur. 1986) jest artystką / projektantką z Tajwanu, obecnie mieszkającą w Eindhoven w Holandii. Jest doktorantką na wydziale Inżynierii Przemysłowej i Nauki o Innowacjach oraz na wydziale Wzornictwa Przemysłowego na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven.

 Jej główne badania dotyczą obecnie łączenia perspektywy nie-ludzkiej we współpracy człowiek-AI. Posiada również tytuł magistra w zakresie projektowania interakcji z Royal College of Art, UK oraz tytuł BSc w dziedzinie nauk przyrodniczych, mniejszy w dziedzinie informatyki, jak również nauk humanistycznych i społecznych (studia kulturowe) z National Tsing Hua University, Tajwan. 

Jej głównym zainteresowaniem jest łączenie nauki i społeczności ludzkiej za pomocą metod artystycznych, a szczególnie interesuje ją budowanie wspólnej płaszczyzny dyskusji dla różnych perspektyw kulturowych dotyczących elementów konstruujących nasze indywidualne postrzeganie świata. Ostatnio skupia się na manipulowaniu granicami pomiędzy tym, co niewidzialne/widzialne, żywe/nieżywe oraz na poszukiwaniu sposobów budowania narzędzi i metod ułatwiających takie poszukiwania. 

Od 2012 roku wraz z przyjaciółmi tworzy tajwańską społeczność BioArt i jest jednym z pierwszych promotorów BioArtu na Tajwanie. Zdobyła Honorowe Wyróżnienie STARTS Prize 2020, Honorowe Wyróżnienie w kategorii Hybrid Arts na Ars Electronica 2015, Professional Runner Up in Speculative Concepts of Core 77 Awards 2015, BioArt and Design Award 2016. Jej projekt PSX Consultancy znajduje się w stałej kolekcji Museum of Architecture and Design, Słowenia.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej