Jude Anogwih

Prace Anogwiha były pokazywane w kraju i za granicą na wielu wystawach, w tym na 29. dorocznej wystawie Juried International Society of Experimental Artists; Videonale (Lagos, Nigeria); Biennale Jogja XII (Yogyakarta, Indonezja); „Shifting Africa” Mediation Biennale (Poznań, Polska); Międzynarodowe Biennale Fotografii i Sztuki Wideo w Changjiang, kuratorzy: Bisi Silva, Wang Qingsong i Cui Can Can; Urban Cadence:  Street Scenes from Lagos to Johannesburg, Galeria Gund (Kenyon College, Gambier, Ohio); Analogue Eye-Video Art Africa, National Arts Festival (Grahamstown, RPA); Jardim Canadá Centro de Arte (Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazylia); V Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wideo, FIVAC 2013 (Camagüey, Kuba); Imagined Communities, Golden Thread Gallery (Irlandia Północna). Został wybrany na Goethe-Institut Moving Africa Participant w Salonie Urbain de Douala w Kamerunie. Otrzymał między innymi stypendium Goethe-Institut dla dOCUMENTA (13) w Kassel w Niemczech oraz nagrodę ISEA Cutting Edge Award 2019. Prace Anogwiha znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych.

Jude Anogwih posiada tytuł magistra na Uniwersytecie w Alabamie, magistra historii sztuki na Uniwersytecie w Lagos w Nigerii oraz tytuł licencjata z wyróżnieniem Uniwersytetu Maiduguri w stanie Borno w Nigerii w dziedzinie sztuk kreatywnych. Jest członkiem założycielem i współkoordynatorem Video Art Network Lagos, członkiem International Society of Experimental Artists (ISEA), College Art Association (CAA) i SECAC (dawniej Southeastern College Art Conference)

W swojej pracy bada społeczne problemy związane z schronieniem, migracją, ruchem, mobilnością i społecznością. Wynik artystyczny opowiada historie o otwartości, łączności i ciągłości, które łączą wzajemne powiązania konstrukcji, wspólnoty, (dez) lokalizacji, zamiarów, marzeń i aspiracji.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej