Chen Hsin-Wei

Chen Hsin-Wei urodził się na Tajwanie Taichung, a obecnie mieszka w Tokio. Studiuje na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Tokio. Pracuje jako fotograf dzieł sztuki, ma ponad 8 lat doświadczenia w fotografowaniu dzieł sztuki dla krajowych i międzynarodowych festiwali sztuki, artystów i organizacji artystycznych. Hsin-Wei wykorzystuje swój własny zawód jako jeden ze środków artystycznej kreacji. Większość jego prac skupia się na relacji pomiędzy pamięcią a postępem technologii informacyjnej lub absolutnością czasu a logiką obliczeń. Podejmuje emocjonalne tematy w bardzo racjonalny sposób, starając się pozwolić widzom na ponowne wyobrażenie sobie znaczenia fotografii. Jego ważne wystawy obejmują WHATZ Art Fair (2022); Pavilion 0 /3 GAD Architecture Biennale w Wenecji, Włochy (2021); Nakanojo Biennale, Japonia (2021, 2019); Mediation Biennale, Polska (2020); Hanover Pavilion O2, Niemcy (2020); Synthetic Mediart, Tajwan (2019).

Shen Yu-Kai

Shen Yu-Kai urodził się w Yunlin na Tajwanie. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych na Chang Jung Christian University. Obecne studia w Tainan National University of the Arts Graduate Institute of Animation and Film Art. Koncentruje się na animacji eksperymentalnej. Jego prace skupiają się głównie na tym, co zyskał i stracił w pamięci. Dlatego też poszukuje on w swojej pamięci i gromadzi zachowane przedmioty, aby ponownie je zobaczyć.

Nonlinear information

Video

2020-2022

Prace te zostały zaplanowane w latach 2020-2022. Epidemia wciąż się rozprzestrzenia. Dwie osoby, które nie mogą się spotkać, będą dzielić i wyobrażać sobie nawzajem swoje życie poprzez dane wideo. Codzienne znaki, kolory i nieorganiczne kształty są przekształcane w wyimaginowaną przestrzeń układania danych. Czas jest skalowany i rozciągnięty, tworząc rodzaj komunikacji bez osi czasu.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej