Giuditta R

Urodzona we Włoszech. Międzynarodowa artystka wizualna i dyrektorka Villa R Residency. Giuditta od początku swojej kariery artystycznej z powodzeniem pokazuje swoje prace w kilku kontekstach: Dania, Niemcy, Włochy, Francja, Litwa, Hiszpania, Ameryka, Meksyk, Austria, Węgry, Grecja itd. A jej prace znajdują się w różnych kolekcjach zarówno prywatnych jak i publicznych na całym świecie. 

Artystka obecnie mieszka w Berlinie.

Prace Giuditty są zazwyczaj tworzone w czarno-białej (ołówkowej) tonacji. Tylko drobne szczegóły są podkreślane w każdym rysunku przez kolorowe błyszczyki, błyszczące spangle i małe obiekty, wyłaniające się drastycznie lub z trudem z każdego przedstawienia. Te jasne elementy symbolizują “oczy” świadomości.

Prace Giuditty powstają przy użyciu grafitu i technik mieszanych na kartonie. Jej projekt przedstawia psychologiczną mapę i duchowy krajobraz człowieka, demaskuje fałszywe pozory, które skrywają prawdziwą naturę ludzkiej rzeczywistości. Czy jest lepszy sposób na przyjrzenie się obecnemu etapowi ewolucji człowieka, niż zobaczenie z bliska mrocznych i klasycznych portretów obciążonych wieloma poruszającymi, nostalgicznymi i elegijnymi wspomnieniami, stanami snu, koszmarami i innymi ukrytymi warstwami? Podmioty w sztuce Giuditty przechodzą potężną autorefleksję. Jej badania zagłębiają się w wewnętrzny krajobraz człowieka, aby poznać jego głębię. Te uniwersalne “portrety” oferują wnikliwy wgląd w złożone ludzkie emocje, zachowania i poznanie. Głęboko odzwierciedlają obecny stan indywidualnej i zbiorowej nieświadomości, przekraczając kulturowe stereotypy i bariery.

Alan Freshman, Nowy Jork

 

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej