Florencia S.M. Bruck

Florencia S.M. Brück urodzona w Argentynie, córka niemieckich i włoskich przodków, wychowana między Mediolanem, Buenos Aires i Waszyngtonem; artystka wizualna, której praktyka obejmuje malarstwo, film, fotografię, rzeźbę, języki programowania oraz muzykę.  jest znana z prac, które badają subiektywne doświadczenia życia oraz egzystencji poprzez zniekształcanie kontinuum czasowego i wizualne łączenie go z kształtem i kolorem.  Zakorzeniona w tradycyjnym medium malarskim, przechodzi w nurty nowych mediów, operuje wyraźnie poczuciem wewnętrznego rozpoznania przestrzennego, badając ludzkie zachowanie w erze informacji i proponując kontemplacyjny model świadomości społecznej.
„Staram się poruszać na styku sztuki, świadomości i technologii. Wyrażać i kwestionować napięcie, które istnieje w dialogu między człowiekiem, sztucznością i naturą”.
Jest członkinią AAMNBA, Asociación Amigos del Museo Nacional de Bellas Artes, Buenos Aires, a Argentynie oraz Fundacji Solomona R. Guggenheima (SRGF). Florencia jest również zaangażowana w pomoc w rozwoju społeczności artystycznej; przekazała obrazy na pomoc w zbieraniu funduszy Centrum Sztuki POMO w Argentynie.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej