Elektro Moon Vision

Elektro Moon Vision to polsko-węgierski duet artystów cyfrowych:
Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng, którzy łączą w swoich realizacjach twórcze kodowanie i sztukę światła. 
 
W ich portfolio znajdują się m.in. interaktywne instalacje multimedialne, autorskie projekty artystyczne w technologii rozszerzonej rzeczywistości,
animacje, projekcje scenograficzne i kreatywne programowanie multimediów projektowane na potrzeby muzeów, galerii, spektakli teatralnych czy koncertów. 
 
Ich prace prezentowane były na wielu międzynarodowych wydarzeniach i wystawach sztuki mediów cyfrowych na świecie, m.in TADAEX w Teheranie, ~PdCon w Nowym Jorku, ISEA w RPA, Museums Quartier w Wiedniu, w galerii Akarenga Soko w Yokohama, w Japonii czy na Biennale Sztuki Mediów WRO. W Krakowie można było zobaczyć ich działania m.in. podczas festiwalu Unsound,  festiwalu Conrada oraz w Galerii Europa-Daleki Wschód Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Ich interaktywna instalacja ‘Re-Kreacja’
znajduje się w kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. 
 
Są laureatami m.in. Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, MKiDN, Museums Quartier w Wiedniu, japońskiej nagrody OMOSIROI przyznawanej za innowacyjność oraz nagrody ArtMuse w Bocholt, w Niemczech.

Założyciele i kuratorzy Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab w Krakowie –członka sieci AVnode zrzeszającej artystów i wydarzenia prezentujące współczesną sztukę audiowizualną wspieraną przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej