Csilla Babinszky

jest artystką wizualną, która działa na wielu polach, tworząc prace cross-medialne z rysunkami i obrazami, rzeźbami i fotografiami, a także instalacjami. Używa języka wizualnego jako narzędzia do eksperymentowania zadawania pytań. Praktykę artystyczną postrzega jako badanie, sposób myślenia, refleksję i autorefleksję, a szczególnie lubi bawić się mediami i technikami oraz posługiwać się ironią i paradoksem. Interesują ją różne warstwy świata iluzji we wszystkich jego przejawach: wizualnych, filozoficznych, tematycznych.

Jej działalność artystyczna obraca się wokół istotnych pytań o realność istnienia, istotę i funkcję sztuki, a każda praca proponuje odpowiedzi z nowej perspektywy. W epoce, w której rzeczywistość wydaje się być zagubiona, nie dostarcza dowodów na istnienie. W istocie, artystka zmaga się z osobliwością naszych czasów, badając i przedstawiając je poprzez ukazanie sposobów, które są dla nas potencjalnie wykonalne, formułując medialną naturę i potencjał naszej wizji-egzystencji-sztuki.

Jest laureatką licznych nagród, grantów i stypendiów, brała udział w programach rezydencji artystycznych na całym świecie. Dotychczas wzięła udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Obecnie pracuje nad doktoratem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Peczu na Ukrainie.

 

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies

dowiedz się więcej